...

Kaip teisingai skalbti pūkinę striukę

Kaip teisingai skalbti pūkinę striukę

Kaip nukeliauti į Didžiąją Britaniją pigiau
Kaip atpažinti priklausomybės nuo azartinių žaidimų grėsmę
Mįslės Su Atsakymais
Kaip susirasti darbą Londone
Kaip pasiskolinti iš „savų žmonių“ – tarpusavio skolinimo platformos

Daugelis jau spėjo išsitraukti iš spintos šiltesnius drabužius. Pūkinė striukė žiemą tiesiog nepakeičiama, nes su ja šilta ir jauku net žvarbiausią dieną. Pūkinės striukės yra puikus pasirinkimas šaltesniems metams, tačiau jos turi savo specifinių priežiūros reikalavimų.  Tačiau prižiūrėti šį drabužį reikėtų kruopščiai, atsižvelgiant į etiketėje pateiktas rekomendacijas. Į ką svarbiausia atkreipti dėmesį skalbiant ar valant pūkinę striukę?

pukines striukes skalbimas - ZinauKaip.lt

Pūkinė striukė – kaip ją skalbti?

Pūkinė striukė gali būti išskalbta namuose, jei laikomasi tam tikrų taisyklių. Prieš pradedant skalbimą, visų pirma, patikrinkite etiketėje esančias priežiūros rekomendacijas. Tai yra svarbu, nes kiekviena striukė gali turėti savo specifinius reikalavimus.

Ne visi pūkiniai drabužiai gali būti skalbiami skalbyklėje – kai kurie valomi tiki cheminiu būdu. Tačiau jei pūkinę striukę galite skalbti namuose, verta atminti, kad labai nešvarias dėmes geriausia šalinti rankomis.

  • Prieš dėdamos striukę į skalbyklę, išverskite ją į kitą pusę, užsekite visas sagas ir užtrauktukus, patikrinkite, ar kišenėse neliko jokių daiktų. Tai padės išlaikyti geresnę striukės kokybę ir išvengti deformacijos.
  • Aukščiausia temperatūra, kurioje skalbiamas šis drabužis, neturėtų būti didesnė nei 30 °C. Skalaukite bent tris kartus, kad gerai pašalintumėte skalbiamųjų priemonių likučius. Tinkamiausi skystieji skalbikliai, nuo kurių nelieka baltų dėmių. Geriausia rinktis specialiai pūkinėms striukėms skirtas priemones.
  • Džiovinkite kelias paras šiltoje ir gerai vėdinamoje patalpoje. Patikrinkite, ar striukė gerai išdžiūvo – dažnai pūkai susimeta į gumulėlius. Tad pasistenkite išsklaidyti juos, kad pagreitintumėte džiūvimo procesą. O pačią striukę patariama retkarčiais gerai pakratyti kaip pagalvę, kad ši džiūtų kuo vienodžiau.
  • Daugelis gamintojų siūlo į skalbiamąją mašiną su striuke dėti 3–5 teniso kamuoliukus. Toks būdas padeda pūkams pasiskirstyti tolygiai ir nesukristi į vieną vietą.
  • Gręžimo funkcija turėtų būti kuo „švelnesnė“, tad nesirinkite pačių didžiausių apsukų, kad nesugadintumėte drabužio.
  • Apskritai, pūkinius drabužius patariama skalbti kuo rečiau. Dažniausiai striukių audinys būna padengtas specialia, vandens nepraleidžiančia medžiaga, todėl tokia striukė taip puikiai ir apsaugo nuo lietaus, sniego, vėjo bei žvarbos. Dažnai skalbiant, drabužis praranda šias savybes. Taigi, iš pradžių, jei įmanoma, stenkitės striukės dėmes valyti drėgna kempinėle ir specialiomis valomosiomis priemonėmis.

Taip pat skaitykite: Kokių papildų reikia sportuojant?

Pūkinės striukės skalbimas automatine skalbimo mašina

Jeigu nusprendėte skalbti pūkinę striukę automatinėje skalbimo mašinoje, štai keletas patarimų:

  1. Užsekite striukę: Prieš pradedant skalbimą, užsekite striukę ir paverskite ją narve. Pasirinkite švelnią skalbimo programą ir nustatykite temperatūrą ne aukštesnę kaip 30 laipsnių.
  2. Naudokite mažai skalbimo priemonių: Į skalbimo mašiną įdėkite nedidelį kiekį skalbimo skysčio ar miltelių. Per daug skalbimo priemonių gali prisidėti prie pūkų sulipimo.
  3. Įdėkite teniso kamuoliukus: Norint išlaikyti striukės pūkų  formą, į mašiną galite įdėti 3–4 teniso kamuoliukus. Tai padės išvengti pūkų susiklijimo vienoje vietoje.

pukine striuke kaip skalbti - ZinauKaip.lt

Taip pat skaitykite: Kaip išvalyti vašką

Pūkinės striukės džiovinimas

Po skalbimo, pūkinę striukę reikėtų tinkamai išdžiovinti, kad jos pūkai grįžtų į pradinę būklę. Štai keletas patarimų dėl džiovinimo:

  1. Atsisegę džiovinkite: Džiovindami striukę, ją atsisegę padėkite ant horizontalaus paviršiaus. Būkite atsargūs, kad ji nebūtų per arti šilumos šaltinių.
  2. Vėdinkite gerai išdžius: Džiovinkite striukę gerai vėdinamoje vietoje ir nuo laiko laiko supurškite ją, kad pūkai neprisilipintų vienas prie kito.

Dėl šių paprastų, bet svarbių žingsnių galėsite išsaugoti savo pūkinės striukės išvaizdą ir funkcionalumą ilgą laiką. Prisiminkite, kad kasdienė priežiūra yra raktas išlaikyti jūsų striukę kaip naują ir pasiruošusią apsaugoti nuo šalčio.

  • Prieš skalbimą būtina užsagstyti visas sagas, nuimti prisegamas apykakles, kapišonus, rankogalius. Išverskite rūbą.
  • Striukę skalbkite atskirai nuo kitų drabužių.
  • Naudokite tik skystą skalbiklį, skirtą delikatiems audiniams. Jokių skalbimo miltelių!
  • Įjunkite labiausiai tausojantį režimą, pageidautina, kad vanduo būtų 30 laipsnių temperatūros. Išskalaukite 3-4 kartus.
  • Džiovinkite striukę gerai vėdinamoje patalpoje, toliau nuo ugnies ir kitų šilumos šaltinių.
  • Striukė džius ne vieną dieną. Periodiškai ją išpurtykite ir papešiokite, kad pasiskirstytų pūkai.

 

KOMENTARAI

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0