Kaip gaminti muilą

Kaip gaminti muilą

Kaip nusimegzti kojines
Kaip pasidaryti kaspiną
Kaip pasidaryti lavos lempą
Kaip pasidaryti didelę popierinę gėlę
Kaip papuošti Kūčių stalą

Keista, tačiau šiais laikais, kai prekybos centruose galima rasti ko tik širdis geidžia, daugelis ima domėtis įvairių produktų gamyba namuose. Vienas populiariausių namų gamybos produktų – muilas. Regis žmonės ima nebepasitikėti, parduotuvių siūlomu asortimentu ir imasi eksperimentų namuose. Namų gamybos muilas – pats natūraliausias produktas, mat patys galite kontroliuoti jo sudėtį bei kvapą, tad jei norite sužinoti, kaip gaminti muilą – suteiksime jums reikalingos informacijos.

Natūralumas

Parduotuvėje pirkti muilo gaminiai dažniausiai susideda iš įvairių augalinių bei gyvulinių riebalų, šarmų, kvapiųjų medžiagų ir kitų priedų, tad jei nusprendėte muilą gaminti namuose – tai medžiagos kurių derėtų vengti. Žinoma, tai nereiškia, jog jūsų gamintas muilas bus prastesnis, nes yra begalės įvairių natūralių priemonių, kurios lengvai pakeis kenksmingas medžiagas. Natūralaus muilo gamyboje galite laisvai naudoti natūralius aliejus, vandenį, druską bei augalinį gliceriną. Naudodami šiuos komponentus, galėsite išvengti be galo dažnai pasitaikančių alerginių reakcijų.

Muilo forma

Muilas – lyg pyragaitis, jis gali būti bet kokios formos, tad nebijokite eksperimentuoti. Jei neturite specialiai muilo gamybai skirtų formelių, galite naudoti paprasčiausias kepimo skardas. Tokiu atveju, gamybos proceso pabaigoje jums tereiks supjaustyti didžiulį muilo gabalą į mažesnius vienetus.

[attention] Norėdami užtikrinti, jog muilas neprikibtų prie naudojamos formos sienelių – ištepkite jas alyvų aliejumi. Jei naudosite nedidelį aliejaus kiekį, jis neturės poveikio gaminamam produktui.[/attention]

Natūralus muilas su eteriniais aliejais

Šio muilo gamybai jums prireiks:[list_style_star]

  • Glicerininio muilo pagrindo;
  • Eterinių aliejų (pagal jūsų pasirinkimą);
  • Natūralių dažiklių (jei pageidaujate);
  • Įvairių augalų (pagal jūsų pasirinkimą);
  • Kitų priedų: ožkos pieno, maltų avižų, pemzos ar kt. (nebūtinai).

[/list_style_star]

Procesas

Visų pirma ištirpinkite muilo pagrindą. Tai galima padaryti naudojantis mikrobangų krosnele, ar senu geru puodo su karštu vandeniu metodu. Žinoma, svarbiausia rezultatas, tad įsitikinkite, jog naudojamas pagrindas visiškai suskystėjo. Kitas žingsnis – sudėti eterinius aliejus ir dažiklius. Žinoma, greičiausiai savęs klausiate, koks natūralus muilas gaminamas, naudojant dažiklius? Turėkite omenyje, jog dažiklių būna įvairių rūšių, o natūralūs – visiškai nekenksmingi. Kaip pavyzdį galima paminėti vanilę: naudojant ją muilo gamyboje – galutinis produktas įgauna švelnią karamelės spalvą. Taip pat galite naudoti ir prieskonines žoleles (rezultatas – gelsvas atspalvis), prieskonius (rezultatas – rusvas atspalvis).

[attention] Spalvos pokyčiai ne visada pasirodo iš karto. Tikroji spalva kartais gali išryškėti tik po savaitės. [/attention]

Taigi, į mišinį sudėjus eterinius aliejus bei dažiklius – išmaišykite masę. Jei norite, galite naudoti ir kitus pasirinktus priedus, sudėjus juos į masę įsitikinkite, jog visi ingridientai pasiskirstė tolygiai. Galiausiai, supilkite masę į pasirinktą formą ar formeles (pateptas aliejumi) ir laukite kol viskas atvės. Sveikiname, jūsų natūralus muilas paruoštas, jums beliko jį išimti iš formelių ar supjaustyti, jei naudojote kepimo skardą.

Keli receptai:

 

kaip-gaminti-muila5

 

Eukalipto ir rozmarino muilas

0,5 a.š. džiovintų rozmarinų

4 lašeliai eterinio eukaliptų aliejaus

2 lašeliai eterinio rozmarinų aliejaus

225 g išvalyto glicerininio muilo pagrindo.

 

Rezultatas – 2 muiliukai.

 

 

 

 

kaip-gaminti-muila4

 

Levandų/ramunėlių muilas

0,5 a.š. džiovintų ramunėlių;

6 lašeliai eterinio levandų aliejaus;

225 g išvalyto glicerininio muilo pagrindo.

 

Rezultatas – 2 muiliukai.

 

 

 

 

 
kaip-gaminti-muila3

 

Citrinžolių muilas

1a.š. džiovintų citrinžolių;

5 lašeliai citrinos (arba greipfrutų) eterinio aliejaus;

225 g išvalyto glicerininio muilo pagrindo.

 

Rezultatas – 2 muiliukai.

KOMENTARAI

WORDPRESS: 4
  • comment-avatar
    Anastasia Prieš 11 metų

    Citrinžolių muilas puikiai atrodo

  • comment-avatar

    ačiū už receptus 🙂 kažko panašaus bus galima išmokti ir lapkričio 6-8 dienomis Litexpo parodų rūmuose – skaičiau, kad ten bus toks „kalbantis Ecoservice kampelis” – seminarų ir interaktyvių užsiėmimų erdvė, kurioje lankytojai išgirs, kaip prižiūrėti namų buitį nekenkiant namiškių sveikatai, dalyvaus smagiuose edukaciniuose žaidimuose ir diskusijose apie ekologiškų namų puoselėjimą, šiukšlių rūšiavimą, galės išbandyti EcoApp (atrodo, labai patogus dalykėlis), išmokti virti ekologišką muilą, gamintis kvapus namams ir lieti ekologiškas žvakes. Gal kas eis?

  • comment-avatar

    na, skaityti yra viena, o pamatyti savo akimis – kita… Manau, kad turėtų būti labai įdomu – o ir kaina palyginti nedidelė (jei be nuolaidos – 12 lt). Visokie užsiėmimai, kaip virti muilą ir pan., kainuoja tikrai brangiau 🙂

  • comment-avatar

    Na, šarmo juk neišvengsi jokiu atveju, nes muilas ir susidaro šarmui reagujant su riebalais.

DISQUS: 0