...

Kaip pasiruošti rudeninei žūklei: efektyvi atributika sėkmingai žvejybai

Kaip pasiruošti rudeninei žūklei: efektyvi atributika sėkmingai žvejybai

Kaip išsaugoti šviežią žuvį ir neturint tinklelio

Atšalus orams, daugelis žvejų laukia savo sėkmės momento: besiruošiančios žiemoti žuvys pradeda aktyviau gaudyti masalą. Asmenys, rudens metu turintys žvejo leidimą, dažniausiai gaudo karpines žuvis, kuojas ar lydekas, todėl norintiems pagauti šias žuvis aktualu žinoti, kaip jas galima prisivilioti ir užtikrinti jų kibimą.

 

Vienas didžiausių atšalusio oro pliusų – dėl sumažėjusios augalijos žvejai gauna didesnį priėjimą prie įvairių vandens telkinių vietų. Nors atskiroms žuvų rūšims taikomi skirtingi gaudymo metodai, rudens metu jie ganėtinai panašūs, jei žvejojate neplėšrias žuvis. Reikia rinktis šiek tiek tamsesnius jaukus, į juos įtraukti daugiau gyvūninės kilmės produktų ir negalima žuvų perjaukinti. Nuo rugsėjo iki lapkričio yra pats aktyviausias žuvų kibimo metas, tik rudens pradžioje geriausiai kimba neplėšri „balta” žuvis, o antroje rudens pusėje – plėšrūnai. Vienos dažniausiai rudenį gaudomų žuvų – lydekos ir kuojos, tad pravartu apie jų žvejojimo būdus papasakoti plačiau.

 

Lydekų žvejyba rudenį

lydeku zvejyba

Lydekas gaudyti sudėtinga vien dėl jų skirtingo elgesio bruožų įvairiuose vandens telkiniuose. Jos medžioja pasalūniškai, iš atokios vietos, tad svarbiausia lydekas sudominti atidžiai pasirinktu jauku. Žvejai iš pradžių turi išmokti numatyti lydekų buvimo vietas – netyčia jas pabaidžius, jos ilgai lauks ir nedrįs išlįsti paimti masalo. Rudenį lydekas geriausia gaudyti vienu iš šių būdų:[list_style_star]

  • Naudojant „čeburašką“ – galvakablį su dvejomis ausytėmis: prie vienos rišamas valas su silikoniniu masalu (guminukas), o ant kitos auselės rišamas dvišakis. Žvejojant šiuo masalu, jį reikia šokdinti ant dugno: tai patraukti, tai padaryti pauzę, kad nusileistų ant dugno. Masalo kritimas ant dugno paprastai sudomina lydeką ir ji puola jauką.
  • Naudojant „Minnow“ voblerius, kurie primena aukšles. Šio tipo vobleriai turi ypatingus judesius – lydekai primena sužeistą žuvelę, todėl padidėja tikimybė, kad ją puls. Paprastai naudojamas tvičingas: spiningavimo būdas, kada masalas šokdinamas. Saulėtomis rudens dienomis voblerius rinkitės natūralių spalvų, o jei matote, kad nėra jokio efekto – ryškesnių spalvų.
  • Naudojant metalines blizges su prie žolių nesikabinančiais masalais. Kol kas nėra sutariama, ar geriau naujos blizgesnės, ar jau truputį panaudotos blizgės. Vėlgi, kai kuriomis dienomis, lydekos kimba tai ant vienų, tai ant kitų.[/list_style_star]

 

Kuojų žvejyba rudenį

kuoja

Gaudant kuojas geriausia yra pasirinkti lengvus įrankius: meškerę, kabliukus, o valas turėtų būti iki 0,8 mm storio. Kuojos, priešingai nei lydekos, netūno atokiai, todėl norint jas pagauti, reikalingas nuolatinis lengvas jaukinimas. Dėl nuolat judančių žuvų net neturėsite laiko, kada padėti meškerę ant stovo – taip padaręs dažnas žvejys praleidžia kibimo momentą.

 

Kuojos gaudomos plūdėmis daugiausiai domisi natūraliais jaukais, tad neapsiriksite pasirinkę smulkias musių ar uodų lervas. Stambesnėms kuojoms galite ant kabliuko kabinti ir didesnes lervas. Svarbu žvejojimo metu žuvų neperjaukinti, kad jos toliau domėtųsi Jūsų siūlomu masalu. Jei kuojos nebekimba, pabandykite pakeisti žvejojimo aukštį – tai galite padaryti reguliuodami svarelius, esančius ant valo ir plūdės atstumą iki svarelių sistemos.

 

Rudenį sunkiau žvejoti vakare, mat vanduo tampa skaidresnis, o žuvys atsargesnės. Tad stenkitės daugiausia žvejyba užsiimti ryto, dienos metu, o vakare naudokite tamsesnės spalvos jaukus, kurie tiek nebaidytų žuvų. Rudenį žvejybos būdai šiek tiek skiriasi, tačiau pasak „Žuklys“ specialistų nereikia dėl to abejoti galimybėmis pagauti laimikį: pasirinkę tinkamus įrankius lengvai užtikrinsite kibimą.

KOMENTARAI

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0