...

Kaip pasirinkti turinio valdymo sistemą

Kaip pasirinkti turinio valdymo sistemą

Kur pigiausiai užregistruoti .LT domenus
Kaip išsirinkti gerausią hostingą (VPS)
Kaip atsikratyti brukalų WordPress sistemoje
Google Ads ar SEO – Kuria Reklamos Strategiją Pasirinkti?
Kaip pasirūpinti savo verslo įvaizdžiu

Turinio valdymo sistema kitaip (TVS) – įvairūs programiniai įrankiai (Framework), su paprastinantys informacinių sistemų turinio (tekstinio ir grafinio) valdymą taip, kad sukuriant bei keičiant turinį ar jo struktūrą nereikėtų jokių specialiųjų (programavimo) žinių. Turinio valdymo sistema ženkliai pagreitina svetainės programavimo darbus: nereikia svetainės programuoti nuo nulio, yra daug pasirenkamų modulių, yra jau paruošta administravimo ir pildymo aplinka. Jei egzistuojančių galimybių pakanka, nėra jokio tikslo programuoti svetainės iš naujo, nes taip padidėja tiek laiko, tiek kainos sąnaudos.
Kadangi TVS variantų, tiek komercinių, tiek nemokamų, yra labai daug, tinkamo pasirinkimas gali būti sudėtinga užduotis. Svarbiausia atkreipti dėmesį į tai, kokios galimybės yra reikalingos ir kokios bus reikalingos artimiausioje ateityje. Mes rekomenduojame rinktis nemokamas TVS (Open source), nebent yra specifiniai reikalavimai ir apribojimai sistemai.

Jei jau nusprendėte pereiti prie atvirojo kodo sprendimų ir už TVS papildomai nemokėti, būtina žinoti ir keletą dalykų, kurie padės geriau išsirinkti, kuri turinio valdymo sistema jums tinkamiausia.

Pirmiausiai reiktų atkreipti dėmesį į interneto puslapio pobūdį. Ar svetainė bus pristatomoji, kuri pristato įmonę ir jos paslaugas, bei pateikia kontaktus? O gal tai bus informacinis puslapis, kuriame be kontaktų bus nuolatos pateikiama informacinė medžiaga apie paslaugas ir prekes, jų veikimo principus? Jei svetainės tikslas – parduoti tam tikras paslaugas internetu, gali prireikti dar papildomo funkcionalumo. O gal tai tiesiog elektroninė parduotuvė? TVS skiriasi ir dėl to, jei sumanėte leisti internetinį leidinį, jau nekalbant apie virtualios bendruomenės kūrimą. Yra labai daug niuansų, kuriuos reikia iš karto nuspręsti, kad galėtumėte priimti tinkamą sprendimą.

Kitas svarbus momentas – informacijos atnaujinimas. Kaip dažnai atnaujinsite informaciją? Ar publikuosite naujienas, korporatyvinį tinklaraštį, daug akcijų ir konkursų? Kas tai darys? Vienas darbuotojas ar keli? O gal iš šono pasamdyta komunikacijos agentūra? Šie momentai irgi be galo svarbūs.

kaip_issirinkti_turinio_valdymo_sistema-2

Svarbiausia žinoti:[list_style_arrow]

  • Įvertinkite, kaip dažnai publikuosite naujus pranešimus, ar publikuosite straipsnius, keliomis kalbomis pateiksite informaciją, kaip pristatysite produktus, ar reikalinga nuotraukų bei video galerijos, forumai, kiek žmonių administruos tinklapį ir pan.
  • Įvertinkite, ko jums reikės ateityje.
  • Tai vienas svarbiausių įrankių, su kuriuo nuolat dirbsite, todėl skirkite jo analizei pakankamai laiko. Išsiaiškinkite ar redaktorius palaiko svarbiausiais teksto maketavimo funkcijas, ar yra numatyti dizaino stiliai bei galimybė antraštėms priskirti meta nuostatas (H1, H2, H3), kurios įtakoja jūsų tinklapio pozicijas paieškos sistemose. Ar patogu įkelti bei administruoti paveiksliukus, lenteles, bylas, nuorodas.
  • Ar jums bus suorganizuoti apmokymai, pateiktos naudojimosi TVS instrukcijos, mokomieji video filmukai – padėsiantys greičiau išmokti dirbti su sistema, ar teikiamos konsultacijos? Per kiek laiko išmoksite dirbsi su TVS?Ar TVS lengva išversti į kitas kalbas? Kokias administravimo teises gali dalintis skirtingi administratoriai?
  • Susipažinkite su TVS demo, atkreipkite dėmesį ar administracinė aplinka yra patogi naudotis, intuityviai suprantate sistemos veikimo principus. Atkreipkite dėmesį ar sistema įvertina jūsų veiksmus, pateikia paaiškinimus. [/list_style_arrow]

 

Šiai dienai  populiariausios nemokamos atviro kodo turinio valdymo sistemos:[list_style_star] 

  • WordPress yra geriausia turinio valdymo sistema tinklaraščiams, kurią įmanoma pritaikyti ir mažų verslo svetainių valdymui. Labai patogi ir lengvai modifikuojama, puikiai tinka jei žadate patys rašyti savo įmonės naujienas. Prie jos priprasti reikia labai nedaug laiko. Turi labai daug sukurtų modulių ir išvaizdos galimybių.
  • Drupal – sukurta sudėtingesnių ir žymei didesnių portalų valdymui, ji yra lankstesnė programuotojams, tačiau žymei sudėtingesnė vartotojui. Tačiau jei jūs orientuojatės į didžiulį, gausiai lankomą portalą, tai jūsų sistema.
  • Joomla skirta kurti internetiniams tinklapiams, kurių turinys yra nuolat kintantis. Joomla taip pat galima naudoti ir tinklapiams, kurių turinys yra nekintamas – tiesiog tuo atveju jos tikroji paskirtis nėra išnaudojama. Naudojant Joomla! galima sukurti bet kokios vizualinės išvaizdos tinklapį, ji gali būti naudojama smulkaus ir stambaus verslo tinklapiams, įvairių bendruomenių – mokyklų, namų bendrijų, bendraminčių tinklapiams, elektroninėms parduotuvėms, naujienų, skelbimų tinklapiams ir pan.  [/list_style_star]

kaip_issirinkti_turinio_valdymo_sistema1

Parduotuvėms rekomenduotume rinktis vieną iš specializuotų TVS, nors galima realizuoti ir ant portalo tipo sistemose.[list_style_cube]

  • OpenCart
  • Magento
  • Prestashop
  • OxID  [/list_style_cube]

Tai pačios populiariausios TVS elektroninei komercijai lengviausiai valdomos yra Opencart ir Prestashop. Jei reikia sudėtingesnių ir didesnių sprendimų, rekomenduojame rinktis Magento ir Oxid sistemas.

 

 

KOMENTARAI

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0