...

Kaip pasirinkti Žoliapjovę

Kaip pasirinkti Žoliapjovę

Kaip išsirinkti butą Vilniuje ir kurį rajoną pasirinkti
NUO PERTEKLINĖS DRĖGMĖS NAMUOSE GELBSTI KOKYBIŠKI ORO SAUSINTUVAI
Ką būtina žinoti perkant butą
Ką daryti kad namų tvarkymas būtų malonumas?
Kaip išsirinkti stogo dangą

Kaip pasirinkti Žoliapjovę ( vėjapjovę), turbūt šis klausimas kamuoja ne tik daugelį naujakurių, kurie įsikūrė gražiuose naujuose nuosavuose namuose ar kotedžuose. Norint gerai prižiūrėti ir puoselėti veją būtina išsirinkti ir įsigyti tinkamą vejapjovę.  Reikia paminėti kad jų pasirinkimo įvairovė yra didžiulė, tad labai lengva susipainioti ir apsispręsti tampa tik dar sudėtingiau. Pirmiausia reikia žinoti kur ir kaip dažnai bus naudojama, kokį plotą reikia pjauti ir žinoti jų tipus.

Išskiriami 4 žoliapjovių tipai:

  • Mechaninė – valdoma tik žmogaus, neturi variklio, dažniausiai dviratė. Skirta mažiems plotams.
  • Elektrinė – varoma elektra iš maitinimo lizdo arba akumuliatoriaus. Skirta mažiems ir vidutiniams plotams.
  • Benzininė – turinti variklį, varoma benzinu. Skirta dideliems plotams.
  • Sodo traktorius – varomas benzinu. Skirtas labai dideliems plotams.

 

Sodo traktorius

Sodo traktorius

Mechaninė žoliapjovė ir sodo traktorius yra labai specifiniai žolės pjovimo įrankiai ir apie juos nėra ką daug kalbėti. Jei mėgstate fizinį darbą – rinkitės mechaninę žoliapjovę, o jei mėgstate komfortą – traktorių. Na, o jei galvojate apie standartinę žoliapjovę, tuomet jau rinkitės tarp mechaninės ir elektrinės.
Elektra varoma žoliapjovė gali būti su laidu arba su akumuliatorium. Abi turi aiškius trūkumus – vienos žoliapjovės visą laiką po kojom painiosis laidas, o su kita galėsite pjauti greičiausiai tik apie 50 min., nes išsikraus akumuliatorius.
Elektrinės žoliapjovės, priklausomai nuo galios, efektyviausios tokiems plotams:

  • 900–1100 W, pjovimo plotis 33 cm, vejos plotas iki 300 m2;
  • 1200–1400 W, pjovimo plotis iki 41 cm, vejos plotas iki 600 m2;
  • 1600 W, pjovimo plotis 43 cm, vejos plotas iki 800 m2.


Benzininės žoliapjovės
, lyginant su elektrinėmis, turi tokius trūkumus: sunkesnės ir brangesnės; priežiūra ir eksploatacija kainuoja brangiau (reikia keisti tepalus, oro filtrą ir pan.); dirba garsiau.

Tačiau jos yra žymiai galingesnės ir skirtos didesniems plotams:

  • Iki 5 arklio galių, pjovimo plotis iki 48 cm, rekomenduojamas vejos plotas iki 1000 m2;
  • 5–7 arklio galių, pjovimo plotis 51-53cm, vejos plotas 1000-1800 m2;
  • 7–11,5 arklio galių, pjovimo plotis iki 56 cm, vejos plotas iki 3000 m2.

Bei jos būna savaeigės, kas tikrai palengvina darbą.

Žoliapjovė

Žoliapjovė

Štai esminiai dalykai, į kuriuos reiktų atkreipti dėmesį:

Variklis. Kiek klausinėjau, visi tam pritaria – variklis tik Briggs & Stratton (B&S). Šie varikliai pasižymi savo kokybe. Jie populiariausi pasaulyje, todėl net ir sugedus greitai, paprastai ir visur rasite detalių jam.

Korpusas. Korpusas būna plastikinis, plieninis, aliumininis… Vieni gąsdina, kad plastikinis lūžta greitai. Viking pardavėjai sako, kad net plaktukų jų nesuskaldysi. Greičiausiai tai priklauso nuo gamintojo. Pigių žoliapjovių plastikiniai korpusai nesunkiai skyla. Dėl plieninių vieni sako, kad jie nerūdija, kiti sako, kad jos rūdija. Man susidarė įspūdis, kad čia panašiai kaip su plastikiniu korpusu – gerų žoliapjovių korpusai stipriai kitokie. Aliumininis korpusas stipriai pakelia kainą.

Ratai. Svarbu yra, kad ratai būtų su guoliais. Kitaip labai greitai išklibs. Gerai yra kai ratai reguliuojami centralizuotai. T.y. viena rankenėlė pakelia visą vejapjovę, o ne kiekvienam ratui ar ašiai atskirai. Jei bus labai maži ratukai – bus sunkiau stumdyti, ypač jei nelabai lygi veja. Taip pat svarbu yra ir aukštis (min, max). Gali būti varomi galiniai, o gali – priekiniai ratai. Priekiniai pasitaiko labai retai, bet taip lengviau pasukti.

Savaeigė. Jei sklypas mažas, arba jame pilna medžių, krūmų, tai savaeigė gal ir nereikalinga. Jei plotas lygesnis, tai didelis džiaugsmas būna, kai nereikia stumdyti, o ji važiuoja pati.

Surinktuvo talpa. Talpa būna ne tik didelė ar maža, bet ir plastikinė arba medžiaginė. Medžiaginė gerai sandėliuojant, nes užima mažiau vietos. Plastikinė daug lengviau valoma ir plaunama.

Mulčiavimas. Kartais yra gerai nesurinkti nupjautos, o palikti ją sumaltą ant pievutės, taip ją patręšiant. Vienos žoliapjovės tai daro palikdamos po savimi, kitos – išmesdamos į šoną. Vienos mulčiuoja tik pakeitus peilius, kitos nieko nekeičiant.

Garantija. Daug kas taiko garantiją tik varikliui. Todėl visada reikia pasiklausti kam konkrečiai galioja garantija ir kiek laiko. Kiti garantiją suteikia tik kasmet pas juos atliekant techninę apžiūrą.

Sandėliavimas. Svarbu, kad žoliapjovė susilankstytų, nes daugiau nei pusę metų reiks ją sandėliuoti.

 

Naują ar naudotą?

Žoliapjovė

Žoliapjovė

 Naudotą techniką reikėtų rinktis tik tada, kai yra labai ribotas biudžetas ir įrankio reikia skubiai. Naudoto įrankio patikrinimas lygiai toks pats kaip ir naujos. Reikia patikrinti, kaip ji dirba, ar lengvai kuriasi, ar originalios dalys. Bet kad viską nuodugniai galima būtų pamatyti reikia išardyti vos ne pusę žoliapjovės. Todėl perkant naudotą įrankį, kaip loterija – vieniems sekasi, kitiems gali nepasisekti. Perkant naujas vienas iš svarbiausių privalumų yra suteikiama garantija, tad nebelieka nesaugumo, kad prietaisas gali sugesti.

Vejapjovės priežiūra

Nuolat tikrinkite visus tvirtinimo mazgus, varžtus, veržles, jų patikimą fiksaciją. Kuo dažniau šalinkite nuo korpuso apačios susikaupusią nupjautą prilipusią žolę. Reguliariai tikrinkite alyvos kiekį. Užterštą ir nešvarią alyvą kas 25- 40 valandų pakeiskite. Valant elektrinę vejapjovę, negalima pilti ant jos vandens (sugadins elektrinio starterio sistemą). Siekiant to išvengti, geriau nuplaukite drėgnu skuduru ar kempine. Po kiekvieno žolės pjovimo tikrinkite peilio būklę, ar nėra pažeidimų. Ratų ašims ir guoliams reikalingas tepimas. Patariame kartą per metus vejapjovę atgabenti apžiūrai į aptarnavimo centrą.

Vejapjovės paruošimas žiemai

Nuo tinkamo vejapjovės paruošimo žiemai priklauso jos tolesnis sklandus veikimas atėjus šiltam sezonui. Taip pat, jeigu numatoma vejapjove nesinaudoti net tik žiemos metu, bet ir ilgesnį laiką, reikalinga profilaktika. Nors prietaisas ir neeksploatuojamas, bet jame lėtai ir nepastebimai vyksta įvairūs cheminiai ir mechaniniai procesai, dažniausiai neigiamo pobūdžio. Jie gali prasidėti nuo smulkių, iš pirmo žvilgsnio nežymių ir nereikšmintų deformacijų, laiku nepašalintų ar nepastebėtų, arba cheminių medžiagų reakcijų (kuro likučiai, aplinka, drėgmė).

Paliekant vejapjovę ilgam laikui neeksploatuojant, ją reikia kruopščiai nuvalyti. Išvalykite įrangą – oro filtrą, cilindro aušinimo briaunas. Metalines dalis sutepkite plonu alyvos sluoksniu.

Kuro bakas  turi būti ištuštinti.  Ilgalaikis vejapjovės laikymas su kuru bake gali tapti gedimo priežastimi ir sukurti problemų užvedant. Gali būti, kad bakas užterštas, tą reikia patikrinti. Geriausia, kad bakas būtų sausas, tad išdžiovinus jį, patikimai užsukite kamštį. Reikia ištuštinti ir karbiuratorių. Tai daroma užvedus variklį, kuris „atidirbs” paskutinius kuro likučius.  Reikia patikrinti uždegimo žvakę, ar ant jos nesusidarė apdegimų.

KOMENTARAI

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0